Přes týden - s vyhlídkou na pěkné počasí o víkendu - jsme zadali bod srocení - obligátní Votice a Jirkovi A. úkol, vymyslet ještě nejetou okružní jízdu. V neděli v jedenáct se srazilo 5 Pegas na náměstí, někteří s "baťůžky" alias manželindami, někteří (po průjezdu lijáky) bez (obligátně Plzeň...).

zvikov04-02 Po krátké diskuzi jsme vyrazili na vysílač Mezivrata, cestou jsme se zastavili u panoramatického výhledu do krajiny - Jirka A., ánžto rodák s přehledem, podal vyčerpávající výklad. Zastávka byla přínosná i pro určení směru, kde bylo nejmíň mraků - JZ, tedy směr Písek, Zvíkov. O další cestě bylo tedy rozhodnuto.

Po klikatici lesem jsme dorazili pod vysílač a absolvovali krátkou procházku. Z těch otrlejších se na chvilku stali houbaři - a ne bezzvikov04-08 úspěchu (i když ten Markův nalezený klouzek byl asi široko daleko jediná jedlá houba...).
Cestou dál na Tábor jsme se zastavili v příjemném motorestu (kam prý Jirka sjíždí v zimě z Mezivrat rovnou na saních...) a posilnili se obědem.

Přes Tábor směrem na Písek jsme další zastávku udělali za mostem přes Vltavu. To už se potvrdil náš odhad, že JZ směrem je pěkně, a od oběda nás provázelo ideální slunečné počasí. Během krátké přestávky nad Vltavou po mostě oběma směry profičelo několik kolegů- motorkářů (někteří se i zastavili u našich vyrovnaných krasavic), tedy nejen my jsme správně odhadli, kam vyrazit za skoro letním počasím.

zvikov04-18 Dále cesta vedla směrem na Zvíkov. Po krátkém intermezzu, zda ignorovat zákaz vjezdu až k hradu, jsme nakonec nechali Pega na placeném parkovišti a procházkou sešli do podhradí. Počasí bylo opravdu super, tak jsme si čas na hradbách nad řekou opravdu vychutnali. Padla také úvaha, že závěrečné srocení uděláme na soukromé chatě v neuvěřitelném termínu - o víkendu 13./14. listopadu. Prý prohrnovací služba závějemi bude připravená... Tak se nechme překvapit, kolik statečných obuje zimní gumy a vyrazí na dvou kolech připravovat kalendář na příští sezonu.

zvikov04-23 Ze Zvíkova jsme vyrazili směr sever, Jirka_Plz se po pár kilometrech oddělil a nabral kurz západ, zbytek se rozjel okolo Příbrami k domovům.
Bezva počasí (až na to ráno na západě...), fajn vyjížďka, Máni mají zase o pár set kilometrů navíc. Ale ještě se projedou, babí podzim ještě přijde.

 

 

Celá galerie zde.